Amsterdamse school: verschil tussen versies

Uit Agriwiki
Regel 1: Regel 1:
De [[architectuur]] van de Amsterdamse School, ontstaan rond 1915, is verwant aan het [[expressionisme]]. Niet het doel en de constructie waren uitgangspunt, maar expressieve vormen die daarna constructief mogelijk werden gemaakt. Dragende constructiedelen werden soms symbolisch aangebracht, meer [[decoratie|decoratief]] dan als dragend stapelmateriaal. De mogelijkheden van [[baksteen]] werden uitgebuit, zowel in structuren als versieringen. Grote en bijzondere [[dak]]vormen werden veelvuldig toegepast. Het gebruik van beeldhouwwerken en decoratieve elementen in [[natuursteen]] is mede kenmerkend voor deze stijl.  
+
De Amsterdamse School staat voor een bouwstijl uit de periode 1913 tot 1930, die tot bloei kwam in Amsterdam. De architectuur van de Amsterdamse School is verwant aan het expressionisme. Niet het doel en de constructie waren uitgangspunt, maar expressieve vormen die daarna constructief mogelijk werden gemaakt. Dragende constructiedelen werden soms symbolisch aangebracht, meer [[decoratie|decoratief]] dan als dragend stapelmateriaal. De mogelijkheden van [[baksteen]] werden uitgebuit, zowel in structuren als versieringen. Grote en bijzondere [[dak]]vormen werden veelvuldig toegepast. Het gebruik van beeldhouwwerken en decoratieve elementen in [[natuursteen]] is mede kenmerkend voor deze stijl.  
 
 
  
 
===Bron===  
 
===Bron===  
 
*  F. Treffers, ''Registratie waardevolle panden in Lisse'' (Lisse 1995)  
 
*  F. Treffers, ''Registratie waardevolle panden in Lisse'' (Lisse 1995)  
 +
* ''Bouwhistorie van boerderijen. Ontstaan en vorm van de boerderijen in Alblasserwaard en Vijfherenlanden'', Stichting Boerderij en Erf Alblasserwaard – Vijfherenlanden 2001.
  
 
===Links===  
 
===Links===  

Versie van 17 jul 2012 12:36

De Amsterdamse School staat voor een bouwstijl uit de periode 1913 tot 1930, die tot bloei kwam in Amsterdam. De architectuur van de Amsterdamse School is verwant aan het expressionisme. Niet het doel en de constructie waren uitgangspunt, maar expressieve vormen die daarna constructief mogelijk werden gemaakt. Dragende constructiedelen werden soms symbolisch aangebracht, meer decoratief dan als dragend stapelmateriaal. De mogelijkheden van baksteen werden uitgebuit, zowel in structuren als versieringen. Grote en bijzondere dakvormen werden veelvuldig toegepast. Het gebruik van beeldhouwwerken en decoratieve elementen in natuursteen is mede kenmerkend voor deze stijl.

Bron

  • F. Treffers, Registratie waardevolle panden in Lisse (Lisse 1995)
  • Bouwhistorie van boerderijen. Ontstaan en vorm van de boerderijen in Alblasserwaard en Vijfherenlanden, Stichting Boerderij en Erf Alblasserwaard – Vijfherenlanden 2001.

Links