Redengevende beschrijving: verschil tussen versies
| Regel 20: | Regel 20: | ||
[[Categorie:Bouwhistorisch onderzoek]] | [[Categorie:Bouwhistorisch onderzoek]] | ||
| + | [[Categorie: Wet en regelgeving]] | ||
Versie van 12 apr 2012 20:10
Beknopte beschrijving van het exterieur en eventueel het interieur van een object, met daarbij een specificatie van de monumentwaarde. De redengevende beschrijving is de argumentatie van de monumentstatus van een gebouw/complex.
Werkwijze
Wanneer een pand een vermoedelijke [monumentwaarde] heeft en (preventief) beschermd moet worden, kan deze waarde met een redengevende beschrijving officieel vastgelegd worden. De onderzoeker geeft een objectieve beschrijving van het exterieur en het interieur. Op basis van onder andere bouwmassa, het uiterlijk van de gevels, materiaalgebruik, bouwwijze, decoratie en locatie in de omgeving wordt de monumentwaarde vastgesteld.
Resultaat
Het eindrapport heeft een omvang van 1000 à 2000 woorden. Het bevat een objectieve beschrijving, een eventuele bouwgeschiedenis, een waardestelling en enkele afbeeldingen. Op basis van de waardestelling kan de gemeente, provincie of Rijk het gebouw/complex opnemen in de monumentenlijst.
Bron
De tekst is gebaseerd op:
- Bureau Helsdingen